Rubriky
Dealer OFF MyStory Tiskové zprávy Veřejný blog

Fenomén Abbigail Williams, fenomén PWK

Před dvěma lety vznikl Nadační fond Abbigail  Williams. Abbigail Williams je autorský pseudonym Paula Williama Kubase jenž je často označován zkráceně jako PWK. Ten je také autorem knihy Teorie  relativity, která se stala základem vzniku fondu. Základem a podstatou byla myšlenka autora „I špatný příklad jednoho života může mít pozitivní vliv na životy a budoucnost druhých lidí“.

Nadační fond a PWK se zaměřili na drogovou problematiku, jako základ si vzali jednoduchý princip: Každý rok roste počet uživatelů psychotropních látek, opiátů a alkoholu, každý rok klesá věk uživatelů drog, každý rok rostou náklady na léčbu, kterou ve svých statistikách lze označit jako neúspěšnou. Lze tedy v tomto kontextu říci, že protidrogová politika státu je účinná, neřku-li úspěšná ? Nikoli. Kde je tedy chyba? Podle Paula Williama Kubase ( PWK ) není odpověď až tak složitá. „Celá společnost jako taková vnímá uživatele jak odpad, jako něco, do čeho si můžete kopnout, nebo to snad jen minout s pohrdavým pohledem a negativní myšlenkou. Nikdo nemá zájem zkoumat pravé příčiny tohoto fenoménu, každý má ve svém, pokud už se rozhodne hledat důvod, jasno. Prostě a jednoduše, každý si za to může sám. Realita je ovšem naprosto odlišná. Existuje mnoho důvodů a příčin proč se lidé rozhodnou přijít k drogám a to se fond rozhodl v rámci svého projektu ExampleFilm vysvětlit veřejné společnosti výrobou netradičně pojatých dokumentárních pořadu v dramaturgií a režií právě PWK. Dokumenty a jeho jednotlivé díly ukazují na reálných případech právě jednotlivé příčiny proč konkrétní lidé začali užívat drogy a co je vedlo k závislosti. Nejzajímavější na celé záležitosti je, že Paul William Kubas (PWK) jeden z dílů natočil i sám o sobě. Zájem o tyto dokumenty na sociálních sítích nebývale roste a poutá zájem svým zpracováním a obsahem zároveň.

Projekty Mystory, PersonalSponzor, Život s drogami a WeelMind jednoduše doplňují podstatu a charakter fungování a zaměření fondu Abbigail Williams na sociálních sítí. Díky projektu ABBI dealer OFF, novináři často označovaný jako kontroverzní, celý charakter doplňuje svým restriktivním pojetím, přesto, že jeho podstatou je druhá šance postavená na sofistikovaně propracovaném marketingu, skloubení zákonných možností a působením na cílovou skupinu, kterou jsou drogový dealeři a výrobci drog. Tedy skupiny, které svým nelegálním a vysoce společensky nebezpečným chováním, ovlivňují celou společnost. 

Své projekty koncipuje tak, aby plnily také osvětový charakter, proto do své činnosti zařazuje programy, které svých charakterem vyvolávají zájem mladých lidi, jako nejohroženější skupiny z hlediska užívání drog a vzniku závislostí. V našem případě rozhovory s odborníky nebo pořady související s hudbou jako je ABBI+ nebo PWK Cover s Damayanti. Podstatou je využití svého talentu jako potenciálu pro výchovný rozvoj mladého člověka stojícího na rozcestí či čelícího skutečné realitě denního života. Drogy nepochybně do a bohužel do denního života dnes patří.

Podle výše zmíněného je evidentní, že všechny projekty Nadačního fondu Abbigail Williams stojí na příklady. Příkladu jako podstatného prvku výchovy mladých lidí a ukázání cesty, která vede správným směrem.

Nadační fond Abbigail Williams je nezisková organizace jenž nepobírá žádně dotace z erárních prostředku a to z důvodů udržení své nezávislosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *