Rubriky
MyStory Tiskové zprávy Veřejný blog

Fenomén PWK alias Abbigail Williams

Před více jak dvěma lety se vydáním knihy Teorie relativity autora Paula Williama Kubase (PWK) píšícím pod pseudonymem Abbigail Williams, začal psát fenomen Abbigail Williams. Vznikl nadační fond nesoucí název jeho pseudonymu Nadační fond Abbigail Williams.

Před více jak dvěma lety se vydáním knihy Teorie relativity autora Paula Williama Kubase (PWK) píšícím pod pseudonymem Abbigail Williams, začal psát fenomen Abbigail Williams. Vznikl nadační fond nesoucí název jeho pseudonymu Nadační fond Abbigail Williams.

PWK, bývalý agent zahraniční tajné služby, následně podnikatel, který desítky let strávil intenzivní prací. Trpěl workoholismem, permanentním stresem a  posledních pár letech také alkoholismem. Tento nezdravý a smrtelný životní styl života jej přivedl až na jeho okraj. Po řadě mozkových příhod, operaci srdce a nespočet kolapsů způsobených vyčerpáním organismu. Tento nápor přežil a jak sám říká, začal žít svůj druhý život. Ten se rozhodl zasvětit bojem proti závislostem, alkoholu a drogám. Rozhodl se ovlivnit, zejména mladou generaci a formou silného příkladu ji ukazovat správnou cestu k zodpovědnosti k sebe sama a potažmo k celé společnosti.

Jako součást své činnosti a aktivit zvolil také kontroverzní způsob zahrnující  restrikci s druhou šancí, zaměřenou zejména na sociální sítě. Do té doby opomíjené prostředí sloužící k šíření drogové, nikoli protidrogové osvěty, nelegálních skupin. Postavil se doslova a do písmene nelegálním skupinám a organizacím vyrábějícím a obchodujícím s opiáty a psychotropními látkami, tváří v tvář. Jako první v Evropě, začal odhalovat, pomocí projektu Nadačního fondu Abbigail Williams tyto drogové dealery a v rámci zákona ukazovat jejich tváře, strukturu a popisovat jejich činnost včetně jejich následků.

Paul William Kubas (zkráceně také PWK) tak začal otevírat celé společnosti skutečnosti, které byly pro většinu lidí tabu. Začal také zdůrazňovat důvody, vedoucí lidi k užívání drog, začal vést diskuse s odborníky, laiky i uživateli samotnými tak, aby ukázal pravou tvář a hlavně dopady užívání OPL.

Dnes, přes svůj handicap, kterým je jeho organické poškození mozku, tráví volný čas natáčením tematických dokumentů, věnuje se putovním veřejným diskusím a vystoupením v rámci projektu PWK, které stejně jako vše ostatní má jediný cíl a sice otevřít oči společnosti a popsat nebezpečnost užívání drog, jeho vliv na rozvoj mladé generace a celou společnost.

Díky svým aktivitám čelí dennodenním výhrůžkám smrtí, fabulacemi ze strany fanoušků těchto látek a pokusům o kriminalizaci své osoby. Jak sám říká „Tlak na mou osobu je obrovský, když nečelím slovním útoků, fyzickým útokům, většinou ve  fázi příprav, tak čelím trestním oznámením různého druhu, jak pomluvě nebo také nařčení ze znásilnění atd.

„Vzhledem k mému životu (v bublině) zapříčiněné mou nemocí, se však dokáži účinně bránit. Mé odhodlání a cíl je natolik silný, že si nedovedu představit co by mě mohlo od něj odradit”

Aktivity Abbigail Williams se staly velice sledované a vlivné a podle správců sociálních sítí je dnes Nadační fond Abbigail Williams jednou z nejsledovanějších a nejvlivnějších neziskových organizací v Evropě vůbec.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *