Rubriky
Veřejný blog - Drogy

Heroin

Zdravím..
Dovolte abych se vám představila..
Je mi 33 mám dvě děti.
3roky heroinu a následně cca 3roky substituční terapie (Methadon).
Teď už 3.rokem jsem bez žádných drog a jsem ráda že jsem se z toho nějak dokázala vysvobodit. Můj příběh začíná v době kdy mi je 20 o drogách nevím absolutně nic z osobních zkušeností..začíná to v Brně..na Cejlu kdy mi jedna madam vrazila do ruky nějaký papírek a bezeslov odešla.. prý je to „ochutnávka‘ a je to prý Heroin.
V té době se v ulicích hodně rozšířil a i ostatní známí oněm mluvili.. aniž by kdykoliv předtím nějaké zkušenosti s drogami měli tak jako já.
Z nějakého důvodu jsme jej všichni zkusili a na poprvé nic na podruhé…nic ale pak to začalo.
Navzájem jsme sledovali zalíbení a onu náklonnost k droze. Zároveň se stalo že to byl takový nějaký společný “ Páteční rituál- koníček“
A najednou uplynul rok.. dva a já začala pozorovat systém..principy mající dopad na spousty nevinných životů. Především na ten můj.
Mluvím o lidech narkomanech.. kteří po celou dobu užívání ( a tím že to tajili před rodinou, známými atd) v sobě drželi velké bolesti a to nemluvím o těch fyzických. Sledovala jsem jak spousty lidí ztrácí své hodnoty rodinu.. úroveň a hlavně zdraví.
Proč.
Já osobně jsem si vybrala snad tu nejvyšší daň za to že je člověk mladý nezkušený a neumí se bránit v případě zla apod.
Odloučení od dětí,rodiny.. kamarádů.
Drogy, snaha získávat peníze na drogy, krádeže..
A kolem mě x dalších daleko víc zmařených životů.
Pak postupem se má situace poněkud zlepšila a mě se dařilo zkoušet se “ vyléčit“ z heroinu- bolesti a nevolnosti..a člověk je sám proti sobě.. sám za sebe zklamal a čelí sám sobě.

Až pak když jsem byla rok na Methadonu jsem si uvědomila že vlastně je to jen díky nabídce.
Není nabídka není poptávka.. kdyby všichni co ví kde se prodávají drogy a to komukoliv, promlouvali a bojovali proti tomu za své děti.. kdyby jim nedali šanci ničit životy. Navazajuje to také ne problematiku Brněnského Ghetta..(narkomani, prostitutky, nepořádek, díky drogám jsou do rána venku po ulicích atd..a tim dělají nepořádek až do ranních hodin.. křik.. postávání venku atd) asi tak 80% z toho je díky drogám a jejich uživatelům.
Vždy jsem si představovala jak promluvit obyvatelům Ghetta jak chránit své okolí a hlavně děti.
Jak bránit svoje bydlení a životy samozřejmě taky pověst čtvrti.
Za pomocí svých zkušeností..jak hrozné a zdrcující pro nás bylo setkání s heroinem.
Jaké to má dopady na náš mozek a srdce..jak nám to tragicky změnilo životy a jak je důležité aby uměli chránit svoje děti a známé před těmito věcmi.
Vy-eliminovat každýho dealera v okolí a hlavně nemlčet! Bojovat.
Když jsem narazila na vás zjistila jsem že vlastně onu moji vizi již realizujete za což jsme vám velice vděční..a nezapomeňte komunikovat s obyvateli Ghetta mají v tom velkou moc, znalosti a informace.

Opravdu děkujeme a věříme že dokážete očistit Brno a zachránit spousty mladých životů!! 🌷

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *