O nás

Na počátku nadačního fondu Abbigail Williams byla kniha. Jmenovala se Teorie relativity a přinesla zpověď muže, který si sáhl hlouběji než na dno. Ale odrazil se. A přesně totéž se může podařit i vám. Nechť je jeho příběh inspirací, která vám pomůže v boji o nový, lepší život.
Civilizační choroby porazíme jedině společně. Proto si buďme partnery. Zbourejme barikádu mezi těmi, kteří pomoc potřebují, a těmi, kdo ji nabízejí. Staňme se součástí společnosti, která usiluje o lepší svět.
Jsme hrdí na všechny, kteří ideje Abbigail Williams přijali za své. Naše síť se neustále rozrůstá. A s ní i počet lidských příběhů, jejichž scénář se nám daří přepsat k lepšímu. Nepřestávejme. Má to smysl a výsledky jsou vidět. V projektech, na sociálních sítích i jinde.

Kniha Teorie relativity, autora Paula Williama Kubase ( alias PWK, Abbigail Williams ), je zpovědí, která má za cíl ukázat jak důležité je být upřímný, nic si nenalhávat a nebát se poukázat na své chyby. Ty totiž mohou být oním špatným příkladem a pak se jich lze vyvarovat, to bez ohledu na jejích sílu a momentální zátěž. Pravda, upřimnost a otevřenost pomůže celé společnosti.

Byl jsem sobec co nehleděl doleva a doprava, byl jsem darebák z pohledu okolí co dokázal využít a zneužít vše, jen aby zajistil co zajistit měl. Ve skutečnosti jsem byl tvrdý darebák a lump, co na to neměl povahu a co hrál v podstatě pořád divadlo.

Byl jsem alkoholik, co se nikdy neopíjel. Byl jsem schopen všeho a nikdy se nebyl schopen poučit, neznal jsem hranice a žil v uzoučké dimenzi, která těsně vymezovala hranice mé existence. Pln životních paradoxů s obrovským štěstím. A nutil tak žít všechny kolem sebe, mé nejbližší. Sobec, jak říkám.

Autor bez obalu hovoří o své nelegální činnosti, hromadě exekucí, o krachu svých firem, závislosti na alkoholu a workoholismu. Popisuje průběh svého života a nebojí se odkrýt i ty nejhorší momenty vč. následků a to jak ekonomických tak zdravotních. Jedině tak je možné začít znovu. A přesně to udělal, přiznal se a začal znovu žít. Vzhledem k tomu, co jeho nový život obnáší, je evidentní, že nezvolil nejbezpečnější a nejklidnější charakter nového života a neustále se svou minulostí musí bojovat. To je ale vzhledem k popsanému běžné a bere to za své.

Berte to jako příklad

Abbigail Williams

Náš tým

Společně stojíme, osamoceni padáme…

patrik-neuwirth
Mgr. Patrik Neuwirth
Výkonný ředitel, Člen dozorčí rady
pavel-kubas
Paul William Kubas
Abbigail Williams
martina-klicova
Bc. Martina Klíčová
Předsedkyně správní rady
Aneta Hrzálová
Člen správní rady
jitka kubasova
Jitka Kubasová
Vedoucí projektu ABBI Style
jakub mrazek
Jakub Mrázek
Grafik videí a Youtube
jaroslav kaleta
Mgr. Jaroslav Kaleta
Senior manager
anonym
Mgr. Ing. Vladimir Doležel, Ph.D
Právní zástupce
anonym
Mudr. Marta Lendlová
Psychiatr – specialistka na závislosti
pavel dacko
Mgr. Pavel Dacko
Project specialists
mane hovhannisjan
Mane Hovhannisjan
Překladatelka ČJ/AJ
lubica kolumberova
Ľubica Kolumberová
Graphic designer
david bolek
David Bolek
Vedoucí projektu ABBI alternativa
robert velecky
Robert Velecký, MBA
Senior manager
anonym
Petr
Bezpečnostní poradce
anonym
Michal
Bezpečnostní poradce
jan theuer
Jan Theuer
Zakladatel