Projekt ABBI Alternativa

Přinášíme alternativu dnešního dětství. Po škole nebo brigádě nastává období volného času, které děti neumějí využít. Mají přebytek energie a pokud netloustnou u počítačů a mobilních her nebo nezkoušejí primitivní trendy a výzvy z videoportálů současnosti, inspirují se závislostmi ve svém okolí, hledají si party kamarádů pro zábavu, z nudy a experimentu sahají po návykových látkách. Alkohol. Drogy. Není neobvyklé, že se k závislostem uchylují děti již na druhém stupni základní školy. Neútěšná situace v rodině, přepracovanost rodičů, nedostatek zálib.

Projekt Alternativa podporuje volnočasové aktivity, které nejen děti baví. Přitáhnou i nemalé množství dospělých, protože jsou jedinečné, s poselstvím konat dobro. Podporujeme a propagujeme sportovní a kulturní akce, jež mladé přitáhnou a které jsou vidět! Přidejte se k nám! Nedáme dětem šanci myslet na drogy, najdeme jim lepší zábavu.

Dříve děti trávily své dětství na hřištích kolem domů, hrami na policisty a zločince, stavěním bunkrů, skákáním přes kaluže. Dnešní doba přináší změnu. Přináší technologie, které děti časově vytížených rodičů upoutají k židlím a počítačovým stolům anebo jim snadno a bez větších obtíží přistrčí návykové látky přímo pod nos.

I na sportu může vzniknout závislost, v pozitivním slova smyslu. Mají vaše děti dostatek vybití energie? Mají pohybové nadání a neustále potřebují něco dělat? Baví je soutěžit a chtějí vyhrávat? Naše akce jsou vidět! Jsme inspirací pro pohádkovou budoucnost nejen těch nejmladších.

Hrátky s drogami mohou mít doživotní následky, kterým chceme předejít. Mohou ovlivnit život mladého člověka napořád a většinou nedopadají dobře. Není snadné se ze závislostí vymanit, pokud jim již jednou propadnete. Je jednodušší se jim zcela vyhnout. Najdeme vašim dětem lepší budoucnost.